Wygrana z Chojnicami

chojnice-4222

Dzisiaj podejmowaliśmy młode wilki z Chojnic. Ku memu zaskoczeniu, mecz był znacznie bardziej wyrównany niż się tego spodziewałem. Ostatecznie zakończył się naszą wysoka wygraną 61:35, ale pierwsze minuty tego nie zapowiadały.

Szczególnie w pierwszej kwarcie chojniczanie zanotowali kilka bardzo ładnych i składnych akcji, które kończyli celnymi rzutami za 3 punkty. To ostatecznie pozwoliło im zakończyć tę część spotkania z korzystnym dla siebie wynikiem 15:14. My za to zagraliśmy zbyt zachowawczo w obronie i młodzianie wbijali się w nas jak w przysłowiowe masło.

Atak w naszym wykonaniu, niestety mizeria. Przez pierwsze 5 minut II kwarty zdobyliśmy zaledwie 2 pkt. Ponieważ nie znam powodów tak słabej skuteczności, tłumaczę to sobie brakiem zgrania. Przecież wiem, że potrafimy grać lepiej. W tym sezonie każdy mecz rozgrywamy w innym składzie co widać na parkiecie. Drugą odsłonę spotkania wygraliśmy 4 oczkami 25:28.

W kwarcie 3 i 4 było już lepiej. Z biegiem czasu, akcja po akcji odjeżdżaliśmy rywalom. Działała kontra i obrona, atak tak sobie ale u rywali było jeszcze gorzej. Ostatecznie wygrywamy spotkanie 61:35, odnosząc tym samym 2 zwycięstwo z rzędu.

Podobno zwycięzców się nie osądza i tak to zostawimy. Wiemy nad czym musimy popracować i to zrobimy. A dla młodzików z Chojnic słowa uznania, ponieważ pokazali kilka zespołowych akcji i coś czuję, że za kilka lat z tej mąki będzie chleb.

Za tydzień gramy z Niebieską Cegłą, z którą w ostatnim sezonie wygraliśmy mecz o 3 miejsce. Zapowiada się interesujące spotkanie, na które serdecznie zapraszam 9.12.2018 godzina 10:30. Kibicą dziękuję za świetną atmosferę na trybunach:)