Wracamy z pucharem!

12141039_930834173654451_886967416064185623_oRozegraliśmy dzisiaj udany turniej w Wałczu przywożąc z niego kilka nagród rzeczowych i całkiem okazały puchar za zajęcie II miejsca.  Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Basket Wałcz i muszę powiedzieć że impreza się chłopakom udała.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn na całkiem wysokim poziomie. Pierwszy etap rozgrywek to mecze w 2 grupach, gdzie każda z ekip rozgrywała 4 spotkania. Do półfinałów przechodziły pierwsze dwa zespoły z grupy. Ten etap rozgrywek zakończyliśmy na 2 miejscu z bilansem 3:1 i w ten sposób w finale mierzyliśmy się z pierwszą drużyną grupy A czyli ORGANIZATORAMI (gospodarze z Wałcza).

Półfinał nie zaczął się najlepiej dla nas. Szybka trójka i wejście pod kosz = 0:3 dla gospodarzy.  Jednak po chwili odrobiliśmy straty i do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. Po regulaminowych 10 min remis i dogrywka do złotego kosza (kto pierwszy trafi wygrywa). Sporo kontrowersji i fizycznej gry w trakcie dogrywki. Kończy się jednak faulem gospodarzy i wykorzystany osobisty kończy mecz naszą wygraną i grą w finale.

W finale ponownie trafiamy na dobrze dysponowany tego dnia pilski zespół. Tym razem byli poza naszym zasięgiem wygrywając 10:7.