Po sporych emocjach wyszarpaliśmy V miejsce

Mecz trudny do oglądania bo brakło w nim jakości, ale za to końcówka godna finału. Bo czy jest coś lepszego niż mecz, którego wynik decyduje się w ostatnich sekundach? Szczególnie gdy jest to wynik korzystny dla nas 🙂

Po obejrzeniu rozgrzewki, oczywistym było że startujemy z pozycji underdoga. Chojniczanie robili dobre wrażenie przygotowaniem i fizycznością. A u nas cóż, było nas 7 więc skład eksperymentalny w pełni wyluzowany. Chyba właśnie ten luz spowodował, że lepiej weszliśmy w mecz obejmując niewielkie prowadzenie. Wynik kwarty 11:10 dobrze odzwierciedla dzisiejszą skuteczność.

W kwartach II i III mieliśmy nawet po 9 pkt. przewagi, ale jej utrzymanie okazało się niemożliwe i mecz wracał do równowagi. Obie kwarty finalnie zakończyliśmy wynikami 10:9 i 13:13. Niestety szybko dopadł nas problem z przewinieniami u Rafała, w rezultacie nasz atak stracił jedną ze skutecznych opcji kończenia akcji. Do tego większość z graczy wykazywała objawy zmęczenia. Ostatnie 10 minut zapowiadało się na ciężką przeprawę.  

Kwarta czwarta to już emocje w naszym stylu. Na zmianę obejmujemy i tracimy przewagę. Wynik balansuje w okolicach remisu a my mamy problem z kończeniem tak zwanych setek. W rezultacie na minutę przed końcem, przegrywamy jednym pkt. Jednak prawdziwych graczy poznaje się po tym jak kończą, a finisz należał do nas. Marszal w akrobatycznej akcji  trafia ważne pkt i mamy wynik 48:47 dla nas. Chwilę później dokłada przechwyt a ja kolejne 2 pkt. Mecz nadal otwarty ale wtedy Cierpa i Quchcik wykazują się w obronie przechwytując piłkę i kończąc samodzielnie akcję. Kropkę nad „i” stawia Ryba zdobywając pkt z kontry i ustalając wynik spotkania na 56:47 dla Kamy Złotów. Wygrywamy głównie charakterem a chłopakom z Chojnic dziękujemy za sportową rywalizację. Protokół meczowy.

Finał po emocjonującym spotkaniu padł łupem Człuchowskich Byków. Gratuluję spektakularnego finiszu.
Miejsce II Victoria Basket Kaliska
Miejsce III Overtime Człuchów

MVP zasłużenie Grzegorz Skoczyk
Najlepiej punktujący Bartłomiej Wolski  

GRATULACJE!!!

Tym samym sezon 2019/2020 zostaje zakończony! Czy będzie kolejny… czasy specyficzne więc czekamy.

Mecz okiem Alicji:

Pierwsza kwarta meczu o III miejsce