Nie było tak łatwo

_N717750Dzisiaj na naszej drodze stanął zespół Elbex Piła. Nie obawialiśmy się tego spotkania, spodziewając się łatwej i efektownej wygranej. Tymczasem czekała nas spora niespodzianka, zresztą zobaczcie sami.

Strategia na mecz prosta wygrać i to bardzo wysoko aby zbliżyć się do pierwszego miejsca w tabeli. Wygrana nie podlegała dyskusji szczególnie, że dzisiaj mieliśmy przewagę w każdym istotnym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Do tego pełna mobilizacja i do meczu stawiło się aż 11 zawodników na 5 przeciwników. A więc wszystkie „asy” w naszych rękach.

Początek spotkania dla nas, szybko odskoczyliśmy na kilka oczek więc dobra nasza. Elbex jednak nie poddał się i walczył o jak najlepszy wynik stopniowo odrabiając straty. W rezultacie nasza przewaga z czasem topniała i na koniec pierwszej części schodziliśmy przy wyniku 33:38 dla nas. To był pierwszy sygnał ostrzegawczy, że w tym spotkaniu nie koniecznie będzie tak łatwo.

Druga kwarta w naszym wykonaniu nadal nie najlepsza, szwankowała obrona i skuteczność w ataku. W przeciwieństwie do Elbexu, który w niebywały sposób penetrował naszą obronę lokując piłki w koszu. W efekcie na cztery minuty przed końcem remis i coraz większe emocje. Widać były nam one potrzebne, bo przez te 4 minuty spięliśmy się w obronie i wygraliśmy całe spotkanie 55:66.

Mecz sezonu rozegrał Przemek Kurcin notując 27 oczek i 10 zbiórek. Jak dobrze pamiętam to pierwsze double-double Przemka w tym sezonie, gratuluję! Pochwała należy się też całemu zespołowi za frekwencję, która dzisiaj była rekordowa 11 na 12 graczy. Zresztą nie tylko graczy było sporo bo i kibice dopisali za co dziękujemy i zapraszamy częściej.

A i jeszcze jedno zespół z Wałcza sprawił nam dzisiaj niespodziankę wygrywając z Ujściem. Dzięki temu Kama wraca na pozycję lidera w tabeli rozgrywek PLK. Niespodzianka miła z tym, że już za tydzień to my zmierzymy się z zespołem z Wałcza, który niewątpliwie jest na fali. Zapowiada się ciekawe widowisko. Zapraszam w walentynki 12:40:00 – Basket Wałcz vs Kama Złotów.