Mecz na wysokich obrotach

Hej, dzisiaj na parkietach rywalizowaliśmy z zespołem Czarni Czarne. Rywalizacja szybko przerodziła się w jednostronne widowisko a mecz zakończył się naszą wygraną 91 do 33. Tym samym notujemy pierwszą wygraną w sezonie.

Kluczem do wygranej była chęć odkupienia ostatniej porażki. Znam chłopaków i już na środowym treningu zapowiadało się, że w niedziele będzie pełna determinacja w szeregach Kamy. I tak też się stało. Celną trójką wynik spotkania otworzył Czort (8 pkt) . Krótko po nim do punktowania rywali dołączył Ryba, który wspierany z trybun zanotował dzisiaj rewelacyjny występ (25 pkt, 18 zbiórek i 3 bloki). W 100% wykorzystaliśmy nasze atuty, a w szczególności przewagę fizyczną dominując walkę na tablicach (zbiórki 55 do 17). W ataku jak nie kontra to kończenie piłki spod samego kosza. Serek dwukrotnie otarł się o wsad piłki z góry.

Debiutanci Dawid Posieczek (5pkt 6 zbr.) i Jakub Rutkowski (3pkt 6 zbr.) zanotowali swoją obecność w protokole meczowym. Oboje wnoszą do drużyny cenne elementy. Dawid świetna praca w obronie i szybkość, Kuba doświadczenia i ręka do rzutu. Miłosz po raz pierwszy pokazał na co go stać notując 12 pkt w 14 min zapisuje nowy rekord w historii ligowych występów. Cyc, żywioł w obronie, tym razem dorzucił jeszcze 9 pkt. No i przebudzenie Cierpy 14 pkt i widziałem także ładny wjazd.  

Fajny mecz na odreagowanie porażki. Kama się zmienia mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy mogli Wam pokazać kolejne etapy tej zmiany. A musimy to zrobić bo poziom rozgrywek w tym roku jest wysoki.

Zdjęcie meczu:

Widziałem dzisiaj urywki z dwóch spotkań. W pierwszym, Kaliska pokonała ostatnich finalistów Ślepe Czmiele po bardzo wyrównanym spotkaniu. Wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie meczu. Drugie spotkanie to mecz Byków z Iron Wares Tuchola. Tuchola debiutuje w lidze i początek spotkania był całkiem wyrównany, ale tylko przez 2 minuty. To co później wyprawiały Byki, wyglądało jak egzekucja. Naliczyłem 5 celnych trójek z rzędu, a kontra goniła kontrę głównie po przechwytach. Tak zdobyli niemal 40 pkt w pierwszej kwarcie. Byki z impetem rozpoczęły te rozgrywki a wzmocnienie o nr 0 może im pomóc w walce o utrzymanie tytułu.

Pełne statystyki http://www.czalk.ligspace.pl/index.php?mod=Games&ac=Browse&s_id=7

Mecz okiem Alicji i kilka fotek z meczu Byków