Było blisko

Za nami jeden z tych meczy, o których chce się jak najszybciej zapomnieć i nigdy nie wracać. Przegrywamy dzisiaj po bardzo zaciętym spotkaniu 49:43 z Ekipą z Guantanamo Piła.

Początek spotkania dla nas fenomenalny. David w 3 solowych akcjach zdobywa 6 pkt i szybko obejmujemy prowadzenie. Niestety równie szybko je tracimy po 2 celnych trójkach Ekipy z Piły. W odpowiedzi Przemek dorzuca pierwszą w tym spotkaniu trójkę i ponownie jesteśmy na prowadzeniu. Taka wymiana ciosów trwała przez całą pierwszą część spotkania, która finalnie kończy się remisem 26:26.

W drugiej połowie udzieliły się nam emocje związane z sędziowaniem. Spadła skuteczność ataku, a w rozegraniu zabrakło dokładności i pomysłu. W rezultacie popełniliśmy aż 12 strat co miało znaczący wpływ na wynik meczu.  Na 10 min przed końcem meczu przegrywaliśmy już 12 oczkami i zapowiadało się na pogrom. Nie oddaliśmy jednak meczu bez walki. Wierzę, że dzisiaj w ostatnich minutach spotkania każdy dał z siebie wszystko i zabrakło niewiele by odrobić straty i przechylić spotkanie na nasza korzyść. Pilanie świadomi tego zagrożenia, przeciągali akcje ofensywne w nieskończoność. Kradnąc nam tym samym cenne sekundy. Szkoda bo mecz był spokojnie do wygrania.

statystyki

2016-12-04-20_09_37-pilska-liga-koszykowki-amatorskiej

Za tydzień spotkanie z Vesuvio Ujście, które ma identyczny bilans jak my. Zapraszam na mecz  12.11 godzina 12:40.

Dziękuję wszystkim za oddane głosy na Davida, w plebiscycie na gracza 4 kolejki. David wygrał w cuglach zdobywając 37 Waszych głosów deklasując tym samym rywali. Tytuł niestety przypadł jednak komu innemu, ponieważ wprowadzono ograniczenie czasowe w głosowaniu i znaczna część naszych głosów trafiła do śmieci. Davidowi pozostaje osobista satysfakcja z uznania kibiców a to jak go znam znaczy dla niego więcej niż statuetka i tytuły.  Organizatorzy głosowania po naszej interwencji wprowadzą stosowne zmiany w sposobie prowadzenia plebiscytu.