Tytuł obroniony

W minioną niedzielę na hali widowiskowo sportowej Złotowianka,  został rozegrany  turniej koszykówki w formule 5×5. W turnieju wzięło udział 8 drużyn ze Złotowa, Człuchowa, Piły i Trzcianki. Po wyczerpującej całodniowej rywalizacji obroniliśmy tytuł z przed roku!

Przez fazę grupową przeszliśmy z kompletem zwycięstw nie natrafiając na większy opór przeciwników. W półfinale jak przed rokiem mierzyliśmy się z walecznym zespołem z Trzcianki ale i tu poszło gładko.  W finale ku zdziwieniu wielu natrafiliśmy na weteranów Golden Town Kinght`s, którzy w półfinale odprawili KM Import Piła. Złotowscy rycerze wzmocnionych rycerstwem z zachodu:) walczyli dzielnie, ale tego dnia na nasz zespól nie było mocnych. Wygraliśmy finał i po raz drugi z rzędu zostaliśmy zwycięzcami Euro Basket 2017!. Okazały puchar powędrował do sponsora.

Świetna impreza, dobrze zorganizowana z ciekawymi przerywnikami. Dzieciaki i młodzież z grup tanecznych TopToys wyczyniały niesamowite akrobacje.

W konkursie rzutów za 3 honorów Kamy bronił Dawid Pająk, który dostał się do finału tej rywalizacji. Ostatecznie konkurs wygrał Dawid Krawiec z KM Import Piła przewagą jednego trafienia.

Konkurs wsadów z udziałem 3 zawodników. Piotr Rybarczyk (na co dzień gracz Kamy), Kevin Kinder z Golden Town Kinght’s, i był jeszcze ktoś z Piły:). Niemniej to pierwsza dwójka toczyła między sobą wyrównany pojedynek. Ostatecznie wygrał Kevin ale podobnie jak w rzutach za 3 była to wygrana o włos. Osobiście dałbym dogrywkę:)

Rzut z połowy był oczywiście ustawiony bo wygrał go Krzysztof Rzepa z Goldn Town Kinght’s (główny organizator turnieju). Oczywiście żartuję i ta rywalizacja miała bardzo ciekawy przebieg, z której „Rzepcia” wyszedł zwycięsko.

MVP jak przed rokiem zgarnął Marszal (Radek Marszałek), który rozegrał bardzo dobry turniej. Podobnie jak reszta naszej drużyny czyli:

Rafał Pożądka Lipiński 10
Dawid Pająk 6
Marcin Kwiatkowski 7
Przemek Kurcin 1
Marcin Kucharz 34
Łukasz Golla 22
Radosław Marszałek 35
Przemysław Klóska 8
Mateusz Kołodziejski 12
Rafał Cierpiszewski 77
Mirosław Haraf 91

 

Wielkie podziękowania dla Kibiców za gorący doping przez cały turniej!

galeria:

https://zlotowskie.pl/galerie/euro-basket-2017-kama-zlotow-obronila-tytul/157479

http://www.pzl24.pl/wiadomosci/3085,rzut-burmistrza-otworzyl-turniej