3…2…1…Start!

Sezon 2016/2017 ligi PLKA oficjalnie rozpoczęty. W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn w tym i Kama Złotów. Nazwa co prawda się nie zmieniła natomiast w samej drużynie spore roszady, ale o tym innym razem.

W naszym debiucie starliśmy się z dobrze nam znana drużyną z Trzcianki. Te spotkania niczym derby Krakowa od zawsze były gwarancją dużej dawki emocji. Nie inaczej było i tym razem. Kłopoty kadrowe i kontuzje (kuruj się Marcin) zdziesiątkowały nasz skład do tego stopnia że na spotkanie wystawiliśmy „aż” 6 graczy. W tym o połowie z powodzeniem możemy powiedzieć że to weterani parkietów koszykarskich i rozegranie całego spotkania to nie lada wyczyn.

Kluczem do zwycięstwa okazała się wsparcie ze strony młodszych kolegów. Tego dnia do zwycięstwa poprowadził nas Marszal (Marszałek Radosław), notując 23 oczka i świetny występ. Przemek, świetnie otworzył dogrywkę notując trafienie za 3. Zresztą w tym meczu wszyscy dorzucili coś do wyniku, notując celne trafienia i zapisując się w protokole meczowym. Mieszanina doświadczenia i młodości okazała się na tyle skuteczna aby w dogrywce wygrać to spotkanie i zakończyć mecz wynikiem 46:52.

Ciężki i wyczerpujący mecz trzymający w napięciu do samego końca, włącznie z dogrywką. Finalnie okazaliśmy się lepsi i wyrwaliśmy zwycięstwo Trzciance. Tak więc pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo.

Za tydzień powalczymy z KS Basket Piła. O zwycięstwo będzie bardzo ciężko bo to niewątpliwie jeden z faworytów tego sezonu. Ale jak pojedziemy w 7 a może i nawet 8 🙂 to tanio skóry nie sprzedamy. Wiernych fanów zapraszam na spotkanie o godzinie 12:40. Z waszym dopingiem będzie łatwiej.

Galeria:

no images were found